Sutapdinti stogaiTokie stogai Lietuvoje pagal kvadratūrą sudaro didžiąją jau esamų stogų dalį. Naujų sutapdintų stogų įrengiama nedaug, dengiami tik pramoninių ar visuomeninių pastatų stogai. Senų sutapdintų stogų problema: jie tinkamai neapšiltinti, įrengta neilgaamžė bituminė ritininė danga. Daugelio šių stogų dangos pasenusios ir nesandarios, jas tenka taisyti. Pagal naujas lietuviškas RSN 143-92 stogas turi ne tik apsaugoti nuo kritulių, bet ir turi būti atitinkamai apšiltintas.

Pateikiame stogo konstrukcijos schemas, taisant seną stogą.

Vienas iš gąsdinančių faktorių – kaina. Tačiau ji atsiperka per kelis metus: gerokai padidėja stogo šiluminė varža, sutaupoma šilumos, kas keletą metų nereikia remontuoti stogo – tai labai aktualu brangstant darbams. Ne mažiau svarbus ir psichologinis faktorius – aš žinau, kad stogas problemų nesudarys.

Taisant senus sutapdintus stogus, iškyla nemažai problemų: būtina sutvarkyti nuolydžius, apsispręsti, ar papildomai šiltinti ar ne seną stogo dangą, jei taip – kaip geriau ją apšiltinti. Įrengiant naujus stogus, šios problemos būna išspręstos jau projekte.